Snadné vyhledávání právních služeb

LegalList je online platforma, která vám ušetří čas při vyhledávání právních služeb a advokátních kanceláří.

LegalList

Cíl: Portál pro vyhledání právních služeb a kanceláří
Náročnost: 70 MD + stále vyvíjíme
V akci: Webové stránky projektu

Pozadí projektu

V dnešní době se bez pomoci právníka téměř neobejdeme.

Přestože se jedná o hojně využívané služby, není vždy jednoduché najít právníka nebo advokátní kancelář podle svých požadavků.

Ani pro nás nebylo jednoduché se v nabídkách právních služeb orientovat, a tak když se na nás obrátil OK Legal a pan Michal Zwinger, rozhodli jsme se to změnit a pustili jsme se do práce. Cílem bylo vytvořit přehledný nástroj, který usnadní proces vyhledávání a ušetří lidem čas. Můžete zde vyhledávat právní služby nebo rovnou oslovit konkrétní právní kancelář, dle vašich požadavků.

Problém:

Už samotné vyhledávání právních služeb může být pro mnoho lidí stresující záležitostí. Dosud bylo jedinou možností, jak najít odborníka splňujícího naše požadavky na oblast právních služeb, lokalitu, nebo finanční limity, prohledávání nekonečné řady webových stránek právních a advokátních kanceláří. Někdy jsme ani pořádně nevěděli co hledáme nebo jak hledat to, co potřebujeme, a koho oslovit.

Chtěli jsme to změnit a přiblížit právní služby lidem, kteří se v tom ztrácí.

Tak vznikla webová aplikace LegalList.

Řešení:

Aplikace LegalList je platforma, kde si lidé mohou dle svých požadavků najít konkrétní právní službu a vybrat si advokátní kancelář. V medailonku právní kanceláře naleznou informace, které jim hodně usnadní výběr a ušetří tím čas. Zjistíte, jaké jsou vaše možnosti, včetně toho, co služba stojí. Advokáti mají různé specializace a zkušenosti, cenové podmínky i reakční dobu. Některé služby je možné řešit i online, takže je možné zvolit advokáta na druhém konci republiky.

 

Aby byla aplikace co nejvíc intuitivní a bylo jednoduché se v ní orientovat, testovali jsme ji mezi klienty i u advokátů. Chtěli jsme vytvořit most mezi světem práva a zákazníkem.

Marketing ve světě práva je téměř neznámé slovo, protože je to obor s velmi specifickými omezeními. I proto se snažíme prolomit ledy a lidi informovat i trochu vzdělávat. O tom, že to děláme dobře, svědčí i fakt, že se nám povedlo za dva týdny nasbírat 500+ followerů a neplacené promování na Instagramu. Našemu šarmu neodolal ani slovenský investor, takže jsme LegalList rozšířili i na slovenskou doménu.

Tentokrát jsme to vzali trošku na punk, ale ve výběru technologii jsme měli jasno. Na vývoj front-endu jsme použili Nuxt.js a základem pro BE je STRAPI.

Největší výzvou pro nás bylo vytvoření šikovného vyhledávání služeb. Tam jsme použili komponentu Algolia. Při popisu problému s překlepem nalezne nejvíc hodící se služby.

Líbí se Vám to? Potkejme se!

Send us a message and schedule a call or meeting with our team.