Úspěšná migrace Strapi na novou verzi

Výsledkem jsou rychlejší stránky a spokojení uživatelé, díky našemu upravenému migračnímu pluginu, který zajistil hladký průběh celého procesu migrace!

Strapi migrace

Cíl: Migrace celé stránky ze Strapi verze 3 na Strapi verzi 4.
Náročnost:  20 MD
V akci: Webové stránky projektu

Souvislosti projektu

Strapi.io je moderní open-source headless CMS, který umožňuje vývojářům efektivně vytvářet projekty. Nabízí flexibilní správu obsahu, tvorbu API a správu uživatelů pro vytváření webových a mobilních aplikací. Strapi je oblíbenou volbou mezi vývojáři pro své snadné použití, rozšiřitelnost a flexibilitu.

Naše spolupráce:

Jsme oficiálním českým partnerem Strapi.io, se kterým úspěšně spolupracujeme již 4 roky. Vyvinuli jsme pluginy pro Strapi, včetně verzování, migrace a zamykání záznamů. Také poskytujeme implementační, konzultační a školící služby Strapi, abychom pomohli klientům vytvářet vlastní řešení založená na Strapi.

Potřeba:

Tentokrát nás Strapi oslovilo jako klient, abychom migrovali celé jejich stránky ze Strapi verze 3 na Strapi verzi 4.

Migrace zahrnovala kompletní migraci dat, migraci uživatelů, migraci obsahu a úpravy front-endu, takže nový backend odpovídá návrhovým potřebám klienta.

Výzvy:

Proces migrace byl složitý a náročný z několika důvodů:

  • Custom fields, jako jsou avatary a obrázky, nebyly součástí původního skriptu migrace.
  • Vnořené typy obsahu vyžadovaly změny vztahů a architektury, aby správně fungovaly se změnami provedenými v nové verzi a aby odpovídaly požadavkům.
  • Dalšími výzvami byli migrace oprávnění a připojení předchozího nastavení Algolia k novým typům obsahu.

Řešení:

Upravili jsme svůj vlastní Strapi migrační plugin tak, aby vyhovoval specifickým potřebám klienta a řešil problémy s migrací.

Náš tým přidal do pluginu přizpůsobení pro migraci uživatelů a komponent. Také jsme provedli změny v pluginu pro migraci všech dat, oprávnění a nastavení Algolia. V průběhu celého procesu náš tým úzce spolupracoval s klientem, aby byla zajištěna správná migrace všech důležitých dat a konfigurací.

Tým:

Náš tým se skládal z 1 tech leada, který konzultoval databázi, a Strapi, 1 vývojáře a projektového manažera. Klíčová pro nás byla komunikace s klientem, abychom porozuměli jeho požadavkům, vyřešili problémy s migrací a zajistili úspěšné dokončení procesu migrace.

Výsledek:

Délka projektu: 1 měsíční projekt a 1 měsíc na doladění a nový vývoj.
Uptime/Downtime: Během migrace nebyl web vůbec offline, celá práce na projektu probíhala bez jakéhokoli vlivu na uživatele.
Problémy po migraci: Správná migrace a zobrazení dat a synchronizace aplikace s Algolií – obojí vyřešil tým Notum.
Uchovávání uživatelských dat: Asi 99,9 % dat – 90 % bylo migrováno migračním skriptem a zbytek byl migrován samostatně.
Uživatelská zkušenost: Publikování obsahu a vytváření stránek jsou nyní o 50 % rychlejší. Efektivně využíváme nejnovější funkce a pluginy Strapi, jako jsou jednotné přihlášení (SSO), protokoly auditu, chatGPT a SEO, čímž zlepšujeme uživatelský zážitek.

 

Jsme hrdí, že tento projekt a jeho úspěch mohl být jedním z těch, které dále posilují náš vztah se Strapi.io. S využitím našich znalostí v oblasti migrace Strapi, přizpůsobení a konzultací jsme dosáhli vynikajících výsledků. Úspěšně jsme například zkrátili dobu celkového buildování webu ze 12 minut na 3–4 minuty.

Tady ale naše cesta se Strapi nekončí. Naším cílem, jakožto oficiálního partnera Strapi, je poskytovat našim klientům špičkové produkty a řešení na míru. Rádi tak uvítáme potenciální partnery, kteří se s námi rozhodnou prozkoumat možnosti budoucí spolupráce a inovací s pomocí Strapi. Společně se snažíme jít vstříc trvalému úspěchu a zároveň našim zákazníkům přinášet služby nejvyšší kvality.

„Notum jde nad rámec toho, že je poskytovatelem služeb – je důvěryhodným partnerem. Jejich zasvěcené vedení migračními výzvami Strapi bylo výborné. 
Bylo mi opravdovým potěšením úzce spolupracovat se společností Notum za účelem migrace naší webové aplikace Strapi z verze 3 na v4. Byl to náročný projekt, který vyžadoval dobrou přípravu a organizaci, ale tým (Lenka, Dominik a Martin) vynaložil veškeré úsilí, aby byl úspěšný!

Člen Strapi týmu

Líbí se Vám to? Potkejme se!

Send us a message and schedule a call or meeting with our team.