Terapeuti pod online střechou

Terapie.cz – místo, kde si lidé, kteří potřebují pomoc v těžkém životním období, spolehlivě vyberou terapeuta díky jednoduché a přehledné nabídce.

Terapie.cz

Cíl: Portál pro vyhledání terapeuta
Náročnost: 120 MD + stále vyvíjíme
V akci: Webové stránky projektu

Pozadí projektu

Mít svého vlastního terapeuta už dávno není něco, co bychom museli před světem skrývat, nebo za co bychom se měli stydět. Je to jako mít svého zubaře, advokáta, či bankéře. Ale kde takového pravého terapeuta dle našich představ sehnat? Tuto otázku si položil i tým #delamcomuzu, ale místo prosté odpovědi šli za týmem StrideXL a Notum a oni spolu vytvořili webovou platformu. Aplikaci, ve které nejen vyhledáte terapeuta podle různých kritérii, ale můžete si zde rovnou objednat i sezení. Vše snadno, rychle a hlavně… přehledně!

“Pandemie nám velmi ztížila mnohé oblasti naší terapeutické práce. Omezení nejvíce pociťujeme v rovině ztráty osobního kontaktu s klienty. Na druhou stranu však celá tato situace vedla k hojnějšímu využívání moderních technologií, které mohou do jisté míry tuto ztrátu kompenzovat. Team Notum pak dokázal vytvořit uživatelsky velice příjemný a oku lahodící web, díky kterému se mohu snadno spojit se svými klienty. Tato aplikace mi dokonce i usnadňuje domlouvání termínů, a to díky rezervačnímu systému. Samotný profil na stránkách pak slouží jako moje osobní vizitka.”

Eva Kozáková

Terapeutka a spoluzakladatelka Terapie.cz a #delamcomuzu

Problém:

Dosud neexistoval přehledný a snadno použitelný systém, který by na jedné straně usnadňoval klientům proces hledání psychoterapie a na straně druhé propojoval terapeuty mezi sebou v rámci odborné komunity. Impulsem k jeho vytvoření nám byla mimo jiné i situace způsobná omezeními v době pandemie, která zdůraznila právě důležitost fungování v online světě. Naším cílem bylo vytvořit prostor, který bude dobře sloužit nejen v této těžké době, ale i v časech, kdy se opatření rozvolní a lidé se budou moci opět setkávat tváří v tvář.

Řešení:

App Terapie.cz představuje komplexní aplikaci nejen pro samotné terapeuty. Rozhraní nabízí registraci a vytvoření profilu, založení kalendáře a systém rezervací pro snadnější komunikaci s klienty. Dále je také součástí soukromá konverzace se svými klienty. Aplikace šetří čas zainteresovaným stranám, prioritou v rámci portálu pro nás zůstává důvěrnost a jednoduchost. Vzhledem k profesnímu zastoupení terapeutů v projektu nabízíme také vzdělávání terapeutů založené na uveřejňování placených webinářů (pro premium členy zdarma) a propagaci meetupů a jiných akcí či materiálů.


Pro klienty aplikace představuje agregátor terapeutů a jejich služeb na jednom místě, které je bezpečné na komunikaci, plně přizpůsobivé vzhledem k možnosti filtrování požadavků na terapii, tématiku, druh, místo, jazyk aj., průvodcem a přímou komunikací s podporou skrze Smartsupp. Aplikace může sloužit také terapeutům v komunikaci s dalšími terapeuty a propojení komunitou.

Vývoj začal v září 2020 a nadále pokračuje, vzhledem k pandemické situaci pro nás bylo klíčové uvedení služby na trh v co nejkratším termínu. Probíhá ve dvoutýdenních sprintech, k vývoji přistupujeme agilně, tento postup nám dává možnost flexibilně reagovat na změny, procesně se věnuje aplikaci sehraný tým lidí, jehož prioritou posouvat aplikaci neustále vpřed. Vzhledem k agilnímu vývoji a čase jsme zvolili open source Node.js Framework Strapi, který se nám pro účel této aplikace ověřil jako nejlepší variantou, tato volba nám usnadnila vývoj a ušetřili jsme pár týdnů.

Aplikace je vyvíjena v Nuxt.js, výkonném frameworku pro Vue.js. Pro FE implementaci využíváme knihovnu Ant Design, kterou naši vývojáři částečně customizují. Design aplikace vytvořil StrideXL. V rámci vstřícné spolupráce se soustředíme na user testování zaměřené na obě strany, terapeuty i klienty a kvalitní UX i UI. S cílem inovovat a zlepšovat aplikaci týdně vyhodnocujeme data z Google Analytics a Hotjaru pro lepší uživatelskou flow, abychom neusnuli na vavřínech.

Líbí se Vám to? Potkejme se!

Send us a message and schedule a call or meeting with our team.