Reference

Máme za sebou hodně projektů, jenže spolu s nimi taky hodně podpisů NDA. Občas vám sice nemůžeme prozradit jméno konkrétního klienta, ale můžeme se pobavit o technologickém pozadí každého z projektů.

Aukční portál

Aukční portál jsme navrhli v podobě jedné velké single page aplikace s připojením na BE přes REST API. Největší výzvou byla tvorba samotné aukční síně, protože jde o virtuální prostor, v němž dochází k příhozům v řádech milionů korun. Pečliví jsme byli stejně jako vždycky, vystresovaní o něco víc.

Ovládání očima

Stvořili jsme aplikaci, jež se ovládá hlasem a očima. Napsali jsme si svou vlastní knihovnu na převod dat ze snímače očí, abychom byli schopni vyhodnotit, na který element na stránce se uživatel zrovna dívá. Implementovali jsme také užití hlasových příkazů společně s formulovanými odpověďmi.

Vector set of isometric urban transportation on road. Cars with shadows on route, isolated on red background. Automobiles - bus, truck and others. City vehicles collection.

Parkovací aplikace

I když máme v týmu členy, pro které znamená sousloví parkovací senzory ťuknutí dvou nárazníků, máme za sebou hned 2 zdárně vytvořené parkovací aplikace.

Ta první, vytvořená pro monitorování platících zákazníků na parkovišti, využívala kamerový systém, ta druhá, kterou jsme vytvořili pro autobazar, pracovala s relativními souřadnicemi od určitého bodu, které přepočítávala do formátu GPS.

Aplikace pro seniory

Starší lidé si s technikou mnohdy nerozumí nejen kvůli její vlastní složitosti, ale také proto, že v jejím užívání nevidí žádnou přidanou hodnotu. To jsme se pokusili alespoň částečně změnit pomocí aplikace určené pro domovy pro seniory.

V aplikaci si starší lidé mohou intuitivní cestou zaznamenat vzpomínky z různých etap svého života. Vzpomínky jsou následně transformovány do podoby knihy, jejíž vzhled jde upravovat takřka dle libosti a která je krásným dárkem pro jejich blízké.

old people

Trello reporting

Reporty jsou důležitou součástí práce, ale bohužel je opravdu málokdo dělá s úsměvem na rtech. Naštěstí jsou tady ještě aplikace. A těm je to jedno. Jednu takovou jsme vyvinuli – sbírá data z několika Trello nástěnek a automaticky vytváří statistiky. A taky ty reporty. Spokojenost aplikace se měří dost obtížně, ale funguje bezvadně.

Zaostřeno na stromy

Longitudinální výzkum stromů si žádá přesná data. Arborista si pomocí naší aplikace jednoduše vyfotí strom z několika úhlů a připojí metadata, jako jsou například míry stromu či jeho poloha na mapě.

Profil každého stromu se následně exportuje na servery. Na první pohled netradiční zakázka, ale ani těch se nebojíme. A věřte, že se z výsledných dat dají vyčíst mnohem zajímavější věci než to, jestli si pro některý ze sledovaných exemplářů při příležitosti vánočních svátků nepřišel někdo s pilkou.

Burza technického vybavení

Navrhli a realizovali jsme virtuální prostor, který slouží firmám s přebytečným technickým vybavením k jeho příležitostnému pronájmu. Průmyslové společnosti tak najdou pro své přebytečné stroje využití a poptávající zažehná krizi vzniklou náhlou absencí technického vybavení. A to vše v jednoduchém, ale hlavně fungujícím prostředí.

Aplikace pro velkosklady

Většina z nás má pořádek ve věcech jen do chvíle, kdy potřebujeme něco najít. Pak to najednou vypadá, jako by se zrovna po té jedné věci slehla zem. Ještě horší to mají skladníci – ti tuhle bitvu s (ne)pořádkem svádějí každý den.

Pro to, aby bylo vše na svém místě a aby skladníci věděli, kde to místo je, jsme vytvořili speciální aplikaci určenou pro skenovací zařízení. Pomocí naskenování čárového kódu zboží a porovnání jeho skutečné polohy s polohou uvedenou v systému aplikace snadno vyhodnotí, zda je všechno tam, kde má být.

warehouse notum sklad

Nesnězeno

Svíčková, smažený sýr a karamelový větrník mají jedno společné. Tedy pokud pomineme skutečnost, že jsou všechny tyto pokrmy trnem v oku nutričním poradcům. Každé ze zmíněných jídel je totiž součástí běžné nabídky spousty restaurací, případně cukráren, a když se neprodá, tak se zkrátka vyhodí. Prostě jen tak, s trochou štěstí aspoň do správného kontejneru.

My jsme se společně s projektem Nesnězeno rozhodli tomuhle plýtvání učinit přítrž. Vytvořili jsme aplikaci, kam mohou restaurace nebo třeba cukrárny vkládat zlevněné jídlo, které do té doby nenašlo svého strávníka. Jídlo tak neputuje do koše a gurmáni ušetří. Většina pokrmů se vyprodá v řádu několika minut, na stabilitě aplikace, neustálé aktualizaci a rychlosti notifikací jsme si proto dali zvlášť záležet.

OPS_2

Odkaz pre starostu

Občas se najdou věci, co vám ve městě vadí, na druhou stranu vám zase nevadí tak moc, abyste si kvůli nim vzali dovolenou v práci a šli jste se podívat na úřad, jak se na televizi u stropu střídají čísla od 50 do 60, zatímco vy v ruce třímáte lísteček s číslem 189.

Proto jsme vytvořili aplikaci, kde se dá všechno jednoduše popsat a nahlásit prostřednictvích pár jednoduchých kroků. Stačí danou věc vyfotit, lokalizovat na mapě a zvolit kategorii, které se problém týká. Prostředí aplikace je velmi přehledné a intuitivní, aby ji mohli používat občané všech věkových kategorií. Aplikace však funguje také jako komunikační platforma pro zaměstnance jednotlivých samospráv, k rozdělování úkolů a definování jednotlivých procesů. Dnes ji využívá více než 100 municipalit.

Mober

Když je na Filipínách období monzunů, není čekání na kurýra před domem zrovna zábavná kratochvíle. Ono tedy čekání se zásilkou v náručí vlastně není návštěva lunaparku ani ve chvíli, kdy je zrovna slunečno. A tak jsme se rozhodli, že to čekání zkrátka zrušíme, a to rovnou dvakrát – pro odesílatele i pro příjemce.

Vytvořili jsme aplikaci pro společnost Mober, která umožňuje objednat přepravu balíčku a předat jej kurýrovi, aniž by odesílatel opustil pohodlí svého domova. Kurýr jej pak doručí adresátovi ještě ten samý den! Není to sice přímo revoluce, docela příjemná evoluce ale určitě ano. Během tvorby aplikace jsme se soustředili především na jednoduchost a plynulost objednávání přepravy a na líbivé grafické zpracování.

Elegis

Elegis

Věci, co nejsou zrovna pohodlné, lidi moc rádi nedělají. Problém nastává, když jde třeba o stavební inspekci. Proto jsme se rozhodli stavebním inspektorům usnadnit práci, jak to jen šlo.

Ve spolupráci se společností Elegis jsme stvořili aplikaci k nahlašování stavebních defektů – stačí pořídit několik fotek příslušného jevu a lokalizovat jej v plánu budovy. Naším hlavním cílem bylo vytvořit krom komplexní evidence stavby (včetně evidence formálních dokumentů) především přívětivé uživatelské rozhraní, které bude sympatické jak technicky založeným lidem, tak příležitostným uživatelům.

Benefitpro

Největší výzva pro zaměstnavatele je, aby se zaměstnanci těšili do práce. Jenže pokud už v sobě mobilizuje veškeré lidumilství a tenhle smělý úkol zvládne, stojí před ním další, který se na první pohled zdá až absurdně triviální – zařídit, aby se těšili i na cestu z práce.

Zní to jednoduše, jenže po první fázi, tedy ve chvíli, kdy už se těší do práce, není přesměrování všeho toho těšení zase na cestu z práce nic pro začátečníky – zaměstnavatel musí přesně vědět, jaké benefity zvolit. Stravenky využije každý, kdo se neživí sluneční energií, jenže co třeba divadelní představení nebo kondiční trénink?

Ve spolupráci s Benefitpro jsme stvořili aplikaci, ve které si mohou zaměstnanci vybrat z celé řady různorodých benefitů, poskládat si je přesně podle sebe a využívat jich každý den. Největší výzvou pro nás byla tvorba verifikačního procesu, tedy koncepce komunikace s back-endem v reálném čase.

Někteří z našich klientů

Podívejte se, kdo všechno nám důvěřuje s vývojem softwaru.

student vetsiu logo
smartsupp
t trading
your systems

Doporučení od klientů

Náš silný partner

Kronika naší existence sice nečítá moc stránek, v otázce naší stability a dlouhodobých vizí se však nemusíte spoléhat jen na naše sliby. Stojí za námi totiž společnost Artin, jež se stala jedním z vlastníků NOTUM. Toto spojení je zárukou toho, že se o Váš projekt dokážeme postarat i v delším časovém horizontu. Nemusíte se bát, že za rok už tu nebudeme.

Potkáme se?

Zavolejte na +420 725 934 021 nebo napište na info@notum.cz

Notum Technologies s.r.o.

IČO: 07020015
DIČ: CZ07020015

Spisová značka: C 105675
Jsme plátci DPH

Provozovna:

Kozí 705/5, 602 00 Brno-střed


Sídlo: Dornych 678/90, Komárov, 617 00 Brno

Naše sociální sítě

Centrum nastavení ochrany osobních údajů

Necessary

Advertising

Analytics

Other