Reference

Máme za sebou hodně projektů, jenže spolu s nimi taky hodně podpisů NDA. Sice Vám nemůžeme sdělit jméno konkrétního klienta, ale můžeme se pobavit o technologickém pozadí každého z projektů.

Aukční portál

Aukční portál jsme navrhli v podobě jedné velké single page aplikace s připojením na BE přes REST API. Největší výzvou byla tvorba samotné aukční síně, protože jde o virtuální prostor, v němž dochází k příhozům v řádech milionů korun. Pečliví jsme byli stejně jako vždycky, vystresovaní o něco víc.

Ovládání očima

Stvořili jsme aplikaci, jež se ovládá hlasem a očima. Napsali jsme si svou vlastní knihovnu na převod dat ze snímače očí, abychom byli schopni vyhodnotit, na který element na stránce se uživatel zrovna dívá. Implementovali jsme také užití hlasových příkazů společně s formulovanými odpověďmi.

Vector set of isometric urban transportation on road. Cars with shadows on route, isolated on red background. Automobiles - bus, truck and others. City vehicles collection.

Parkovací aplikace

I když máme v týmu členy, pro které znamená sousloví parkovací senzory ťuknutí dvou nárazníků, máme za sebou hned 2 zdárně vytvořené parkovací aplikace.

Ta první, vytvořená pro monitorování platících zákazníků na parkovišti, využívala kamerový systém, ta druhá, kterou jsme vytvořili pro autobazar, pracovala s relativními souřadnicemi od určitého bodu, které přepočítávala do formátu GPS.

Aplikace pro seniory

Starší lidé si s technikou mnohdy nerozumí nejen kvůli její vlastní složitosti, ale také proto, že v jejím užívání nevidí žádnou přidanou hodnotu. To jsme se pokusili alespoň částečně změnit pomocí aplikace určené pro domovy pro seniory.

V aplikaci si starší lidé mohou intuitivní cestou zaznamenat vzpomínky z různých etap svého života. Vzpomínky jsou následně transformovány do podoby knihy, jejíž vzhled jde upravovat takřka dle libosti a která je krásným dárkem pro jejich blízké.

old people

Trello reporting

Reporty jsou důležitou součástí práce, ale bohužel je opravdu málokdo dělá s úsměvem na rtech. Naštěstí jsou tady ještě aplikace. A těm je to jedno. Jednu takovou jsme vyvinuli – sbírá data z několika Trello nástěnek a automaticky vytváří statistiky. A taky ty reporty. Spokojenost aplikace se měří dost obtížně, ale funguje bezvadně.

Zaostřeno na stromy

Longitudinální výzkum stromů si žádá přesná data. Arborista si pomocí naší aplikace jednoduše vyfotí strom z několika úhlů a připojí metadata, jako jsou například míry stromu či jeho poloha na mapě.

Profil každého stromu se následně exportuje na servery. Na první pohled netradiční zakázka, ale ani těch se nebojíme. A věřte, že se z výsledných dat dají vyčíst mnohem zajímavější věci než to, jestli si pro některý ze sledovaných exemplářů při příležitosti vánočních svátků nepřišel někdo s pilkou.

Burza technického vybavení

Navrhli a realizovali jsme virtuální prostor, který slouží firmám s přebytečným technickým vybavením k jeho příležitostnému pronájmu. Průmyslové společnosti tak najdou pro své přebytečné stroje využití a poptávající zažehná krizi vzniklou náhlou absencí technického vybavení. A to vše v jednoduchém, ale hlavně fungujícím prostředí.

Aplikace pro velkosklady

Většina z nás má pořádek ve věcech jen do chvíle, kdy potřebujeme něco najít. Pak to najednou vypadá, jako by se zrovna po té jedné věci slehla zem. Ještě horší to mají skladníci – ti tuhle bitvu s (ne)pořádkem svádějí každý den.

Pro to, aby bylo vše na svém místě a aby skladníci věděli, kde to místo je, jsme vytvořili speciální aplikaci určenou pro skenovací zařízení. Pomocí naskenování čárového kódu zboží a porovnání jeho skutečné polohy s polohou uvedenou v systému aplikace snadno vyhodnotí, zda je všechno tam, kde má být.

warehouse notum sklad
zubari notum

Zubařské ordinace

Ve druhém desetiletí 21. století máme k dispozici aplikace na dojení krav, na překlad kočičího mňoukání (bohužel zatím jen do angličtiny) nebo na simulaci zvuku holicího strojku. Jenže od zubaře často odcházíme s papírkem, na kterém je napsáno datum naší příští návštěvy, případně s receptem v druhé ruce.

Tento tradiční model jsme se rozhodli lehce inovovat – vytvořili jsme aplikaci, která nahrazuje velkou část papírování, a to jak v případě lékařů, tak jejich pacientů. Lékaři v aplikaci najdou například evidenci pacientů, těm naopak aplikace nabídne elektronické objednávání, recepty či komunikaci s pojišťovnami, ale také popis jejich stavu, případně doporučený způsob léčby

Někteří z našich klientů

Podívejte se, kdo všechno nám důvěřuje s vývojem softwaru.

student vetsiu logo
smartsupp
t trading
your systems

Doporučení od klientů

Náš silný partner

Kronika naší existence sice nečítá moc stránek, v otázce naší stability a dlouhodobých vizí se však nemusíte spoléhat jen na naše sliby. Stojí za námi totiž společnost Artin, jež se stala jedním z vlastníků NOTUM. Toto spojení je zárukou toho, že se o Váš projekt dokážeme postarat i v delším časovém horizontu. Nemusíte se bát, že za rok už tu nebudeme.

Potkáme se?

Zavolejte na +420 725 934 021 nebo napište na info@notum.cz

Notum Technologies s.r.o.

IČO: 07020015
DIČ: CZ07020015

Spisová značka: C 105675
Jsme plátci DPH

Provozovna:

Josefská 612/15, 602 00 Brno-střed

Sídlo: Dornych 678/90, Komárov, 617 00 Brno

Naše sociální sítě