Přetváří marketingové výzvy
na úspěšné strategie

Webová aplikace navržena tak, aby poskytovala marketingovým agenturám a jejich klientům bezproblémové sledování, optimalizaci a správu kampaní.

Tenalgo

Cíl: Webová aplikace pro výkonnostní marketing a správu kampaní
Náročnost: 100 MD
V akci: Webové stránky projektu

Souvislosti projektu

Tenalgo je výkonnostní marketingová agentura, která prostřednictvím placené reklamy zviditelňuje produkty svých klientů na agregátorech a pomáhá je propojit s marketingovými agenturami.

Problém:

Společnost Tenalgo chtěla webovou aplikaci, která by jejich klientům a marketingovým agenturám poskytla uživatelsky přívětivé rozhraní pro sledování a optimalizaci jejich kampaní. Vyžadovali také přehled o platbách, fakturách a možnost online plateb.

Řešení:

Projekt byl přidělen týmu Notum skládajícím se z full-stack vývojáře, front-endového vývojáře, testera a projektového manažera. Webovou aplikaci jsme se rozhodli postavit na redakčním systému Strapi, který umožní snadné přizpůsobení uživatelského rozhraní a umožní agentuře vytvářet nové uživatele a vztahy v rámci jejich aplikace.

Pro potřeby společnosti Tenalgo byla implementována následující řešení:

  • Webová aplikace s uživatelsky přívětivým a přímočarým rozhraním
  • Dashboard s přehledem všech potřebných informací ze strany klienta i agentury, včetně platební brány
  • Instance Strapi pro snadnou správu jejich projektu pro Tenalgo
  • Výborná optimalizace pro mobilní zařízení

Výzvy a řešení

Během procesu vývoje se objevilo několik technických problémů, včetně:

  • Čerpání dat z Google BigQuery do Strapi pro pravidelné aktualizace výdajů
  • Čerpání dat ze Strapi do Stripe za měsíční výdaje
  • Přizpůsobení logiky správy Strapi pro vytvoření záznamu klienta nebo agentury současně s vytvořením uživatele a odesláním e-mailu
  • Upozornění na změny v systému

K vyřešení těchto problémů tým implementoval následující řešení:

Byl vytvořen skript CRON, který se spouští každou noc a dotazuje se BigQuery na nová data. Tento skript projde všechny aktivní kampaně a načte potřebná data.

Rozšíření Strapi bylo vyvinuto pro úpravu logiky vytváření klienta nebo agentury, která současně vytváří uživatele a odesílá e-mail.

Pro sledování systémových změn byl vytvořen noční skript. Navzdory nepřítomnosti protokolu auditu ve Strapi skript prohledává všechny klienty, agentury a projekty kvůli aktualizacím a podle potřeby využívá jejich pole created-at a updated-at k odesílání upozornění.

Závěr

Náš tým úzce spolupracoval na vývoji uživatelsky přívětivé a efektivní platformy výkonnostního marketingu, která splňuje jejich jedinečné potřeby. Navzdory našim technickým problémům jsme implementovali efektivní řešení, která optimalizovala výkon platformy a zajistila její úspěch. Jsme hrdí na výsledek a těšíme se na pokračování našeho partnerství se společností Tenalgo na možných budoucích projektech.

Líbí se Vám to? Potkejme se!

Send us a message and schedule a call or meeting with our team.